Vyber kraj

Výběr oboru

Zobrazit více

Typ aktivity

Zobrazit více

Doba trvání

Pro koho je určeno?

Pod vedením?

Věk?

Zakončení

Návaznost

S registrací?

Kurz

Napadlo tě někdy pochybovat o věcech, které jsou prostě dány? Cílem kurzu je naučit tě kriticky myslet a zamýšlet se nad možnými varianty interpetace. Většinou poznáme, když se nás někdo snaží o něčem přesvědčit. Jaké přesně nám podává argumenty a co jimi ve skutečnosti říká, to už chce trošku bližší pohled. V tomto kurzu vám ukážeme snadný způsob, jak si na takové argumenty posvítit! A budeme si u toho číst v Shakespearově Hamletovi… Slýcháme, že Velká Morava byla kolébkou Československa. Čteme si o ní v každé učebnici dějepisu. Bylo to tak ale doopravdy? Proč a kdo chce, abychom si to mysleli? Svět je jedno velké divadlo, říká se. Když se na něj začnete dívat pomocí nástrojů divadelní vědy, zjistíte, že je to pravda. Možná pak také lépe porozumíte veřejným událostem nebo dokážete snadno rozeznat záznam skutečného soudního procesu od hraných reality show ze soudní síně, se kterými se v televizi běžně setkáte.

1. června, 2022
až 8. června, 2022
Kurz

Cílem kurzu je seznámit posuchače s programem Excel a naučit je, jak nejlépe spočítat, co se vyplatí a co nikoliv. V tomto kurzu se podíváš nejdříve na to, jak Excel funguje, jak v něm vytvořit byznys-plán a jak si spočítat, která investiční příležitost je pro tebe ta nejlepší. Poté ekonomii propojíme s právem a naučíme tě, jak to všechno zaúčtovat. Provázet tě bude doktor práv Jan Petrov, který se učil Business law v New Yorku.

soutěž

Středoškolská odborná činnost (SOČ) je dobrovolná zájmová činnost žáků všech typů středních škol, případně studentů prvních ročníků VOŠ a talentovaných žáků základních škol.

1. února, 2022
až 12. června, 2022

Účastníci se seznámí s běžnými i vzácnějšími druhy rostlin, živočichů a hub, jejich determinací a ekologií. Kroužek, pořádaný v rámci Ústavu botaniky a zoologie Masarykovy univerzity, je určen pro všechny zájemce o biologii, zejména však středoškolské studenty. Cílem je ukázat účastníkům přírodu v okolí Brna a přiblížit různé druhy organismů (rostliny, zvířata, houby, řasy…). Kurz je zdarma, lekce probíhají několikrát během roku v Univerzitním kampusu Bohunice nebo formou krátkých vycházek (od 16 do cca 19 hodin) na území města Brna a v jeho blízkém okolí.

Kurz

Jestli se chceš dozvědět něco o rodinném právu, tak jsi správně. Cílem tohoto kurzu je rozšířit tvé znalosti v oblasti právného odvětví. Zboř zažité polopravdy a podívej se na zoubek častým mýtům. V tomto kurzu pro začátečníky v právu se podíváme na témata rodiny, rozvodů, rodičovství, určení otcovství a dalších okruhů rodinného práva. Provázet tě budou odborníci z praxe, soudkyně Ústavního soudu, vážení profesoři práva a mnoho dalších zajímavých lektorů. Je jen a jen na tobě, kolik toho za den stihneš, můžeč s námi strávit celý den a nebo taky jednu lekci. Je to flexibilní kurz, který tě určitě chytne.

Kurz

Cílem kurzu je seznámit posluchače s jejich právy jako obyvatele obce, který stejně jako kdokoliv jiný může nesouhlasit či podávat návrhy. Máš pocit, že hospodaření a rozhodování na obci je černá skříňka, do které není možné vidět? Myslíš si, že zastupitele a úředníky není možné jakkoliv kontrolovat a postihnout? Nevíš, jak se účastnit rozhodovacích procesů, které se tě týkají? V tomto kurzu získáš právní minimum informovaného občana. Zjistíš, jaká práva máš jako občan v obci, jakým způsobem kontrolovat rozhodování a hospodaření obce, jak se účastnit správních řízení a jak rozpoznat korupci a střet zájmů. Kurzem tě provedou právničky a právník Frank Bold, kteří tě naučí, jak uplatňovat a hájit svá práva.

soutěž, seminář, tábor, korespondenční seminář

Cílem semináře je seznámit řešitele se zajímavými oblastmi informatiky a procvičit programátorské, matematické a logické myšlení. KSI, neboli Korespondenční Seminář z Informatiky, je celoroční soutěž pro středoškoláky z České i Slovenské republiky organizovaná studenty Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Seminář je uzpůsoben jak pro úplné začátečníky, kteří si na jednoduchých příkladech procvičí danou problematiku, tak pro zkušenější řešitele, kteří se pokusí pokořit hlavní soutěžní úlohy. Při řešení našeho semináře nemusíš jen sedět doma za počítačem. Během roku pro všechny řešitele pravidelně pořádáme výlety (Ksílety), na kterých se můžeš seznámit s ostatními řešiteli, osobně poznat organizátory a zahrát si kupu zajímavých her.

2. června, 2022
až 5. června, 2022
Kurz

Zajímáš se o svou budoucnost, ale netušíš, jakým směrem se vydat? My ti pomůžeme vybrat tu nejvhodnější cestu. V kurzu se např. dozvíte: kdy je nejlepší doba na hledání práce, kde hledat a jakým místům se raději vyhnout, jak má vypadat správný životopis a jak nikoli, jak se připravit na pohovor a zvýšit své šance na úspěch, jak pohovor zvládnout na jedničku a nenechat se zaskočit žádnou otázkou, jak zvládnout vyjednávání o platu či podmínkách nástupu. Kurz je vhodný pro každého kdo práci hledá, uvažuje o změně, a nebo se jen chce připravit na budoucnost.

školení

Nabízíme studentům a jejich učitelům základní školení sofware SCIA Engineer – zdarma. V průběhu školení bude prezentována řada praktických příkladů pod dohledem školitelů z oddělení technické podpory SCIA.

Kurz

Seznamte se se základními principy světa financí a investic, odhalte problematiku časové hodnoty peněz, zorientujte se v lákavých nabídkách spoření či půjček, naučte se spořit na důchod či investovat. Je pro vás výhodnější obdržet korunu dnes nebo korunu zítra? Jsou půjčky bez poplatků a bez úroků skutečně tak lákavé? Jak fungují produkty pravidelného spoření nebo investování? Co znamenají zkratky a pojmy typu RPSN, p.a., diskont, kontokorent, volatilita apod.? Nenechte se opíjet rohlíkem! Kurz je určen pro všechny, kteří chtějí efektivně nakládat se svými financemi a vyždímat z nich (nebo z banky) maximum. Absolvent kurzu bude znát principy časové hodnoty peněz, bude schopen zorientovat se v nabídkách bankovních domů nabízející ať už úvěry, spoření nebo programy pravidelných investic. Bude znát principy kapitálového trhu a základních investičních nástrojů.