Výběr kraje

Výběr kraje

Druh aktivity

Typ aktivity

Obor aktivity

Obor aktivity

Pro koho je určeno?

Pod vedením?

Věk?

Zakončení

Návaznost

S registrací?

Mezinárodní internetová fyzikální soutěž

soutěž, korespondenční seminář
  • Fyziklání online je internetová týmová soutěž pro každého, kdo má zájem o fyziku.
  • Až pětičlenné týmy se snaží v časovém limitu tří hodin vyřešit co nejvíce zadaných fyzikálních úloh v lítém boji stovek týmů z celého světa.
  • Každý tým začíná se sedmi úlohami, za každou správně vyřešenou úlohu dostává novou, obtížnější úlohu.
  • Soutěž probíhá jak v českém, tak v anglickém jazyce.
  • Účast je zcela zdarma.
  • Soutěž se koná 23. 11. 2022 17:00 – 20:00.
  • Registrace je otevřena od 3. 10. do 23. 11. 13:00.

Kritické myšlení

Kurz

Napadlo tě někdy pochybovat o věcech, které jsou prostě dány? Cílem kurzu je naučit tě kriticky myslet a zamýšlet se nad možnými varianty interpetace. Většinou poznáme, když se nás někdo snaží o něčem přesvědčit. Jaké přesně nám podává argumenty a co jimi ve skutečnosti říká, to už chce trošku bližší pohled. V tomto kurzu vám ukážeme snadný způsob, jak si na takové argumenty posvítit! A budeme si u toho číst v Shakespearově Hamletovi… Slýcháme, že Velká Morava byla kolébkou Československa. Čteme si o ní v každé učebnici dějepisu. Bylo to tak ale doopravdy? Proč a kdo chce, abychom si to mysleli? Svět je jedno velké divadlo, říká se. Když se na něj začnete dívat pomocí nástrojů divadelní vědy, zjistíte, že je to pravda. Možná pak také lépe porozumíte veřejným událostem nebo dokážete snadno rozeznat záznam skutečného soudního procesu od hraných reality show ze soudní síně, se kterými se v televizi běžně setkáte.

1654041600
do 1654646400
– 1654646400

Byznys a právo

Kurz

Cílem kurzu je seznámit posuchače s programem Excel a naučit je, jak nejlépe spočítat, co se vyplatí a co nikoliv. V tomto kurzu se podíváš nejdříve na to, jak Excel funguje, jak v něm vytvořit byznys-plán a jak si spočítat, která investiční příležitost je pro tebe ta nejlepší. Poté ekonomii propojíme s právem a naučíme tě, jak to všechno zaúčtovat. Provázet tě bude doktor práv Jan Petrov, který se učil Business law v New Yorku.

Mezinárodní matematicko-korespondenční seminář

korespondenční seminář

Tento matematický korespondenční seminář pod záštitou MFF UK nahrazuje bývalou nejtěžší kategorii, a je spíše pro pokročilé řešitele. Můžeš se přidat v průběhu celého roku. Aktuálně stačí poslat řešení do 26. 9. 2022, pokud tě to bude bavit můžeš mrknout i na další série příkladů, které v průběhu roku vychází. I jedna správně řešená úloha může stačit na úspěch. Tak se neváhej zapojit ☺

do 1664150400
– 1664150400

36. ročník FYKOS (Fyzikální korespondeční seminář)

korespondenční seminář

FYKOS (FYzikální KOrespondenční Seminář) pro vás představuje možnost si zajímavým způsobem rozšířit chápání fyziky a proniknout do dalších, dosud nepoznaných, oblastí této vědy. Seminář organizují studenti a zaměstnanci Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy již přes čtvrt století.

Jedním z hlavích cílů FYKOSu je pak rozvíjet fyzikální myšlení, protože člověk, který se umí nad (nejen fyzikálními) problémy zamyslet a cítí touhu dobrat se k nějakému řešení, se uplatní všude, kde si schopností lidského mozku cení.

do 1665273600
– 1665273600

Výfuk (výpočty fyzikálních úkolů) – korespondenční seminář

korespondenční seminář

Výfuk je korespondenční seminář z fyziky určen pro žáky 2. stupně základních škol. Získáš spoustu zkušeností, které se ti budou hodit do života, můžeš i vyhrát například pozvánku na letní tábor (zdarma) od VÝFUKU.